چه مبلی برای خانه مدرن بخریم؟ معرفی مبل های راحتی و مدرن

برای سبک مدرن چه مبلی بخریم؟
برای سبک مدرن چه مبلی بخریم؟

فهرست مطالب

در سالهای گذشته سبک های جدید و مدرن به پرطرفدارترین و مناسب ترین سبک ها برای دکوراسیون خانه های امروزی تبدیل شده اند. سبک های مدرن ساده، خلوت و نسبتا ارزان هستند و برای خانه های تمامی متراژها قابل پیاده سازی هستند. اما یکی از پرتکرارترین سوال هایی که در بحث دکوراسیون مدرن خانه پیش می آید، این است که : چه مبلی برای سبک مدرن مناسب است؟ چه مدل مبلمانی برای خانه مدرن بخریم؟ و اینکه به طور کلی مبل های مدرن چه ویژگی هایی دارند؟ در این مطلب پاسخ این سوالات و نکات مهم برای خرید مبلمان مدرن را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

سبک های مدرن چه سبک هایی هستند؟

سبک مدرن اصلی در معماری اصالتا به اواسط قرن بیستم بر می گردد. زمانی که طراحان تصمیم گرفتند از سبک های پر زرق و برق ویکتوریایی و کلاسیک فاصله بگیرند و در عوض به کارایی و مفید بودن فضا و مبلمان توجه کنند. پس به طور کلی یک سبک مدرن اصیل داریم که در مطلب زیر می توانید با مشخصات آن آشنا بشوید :

پیشنهاد مطالعه : مشخصات سبک مدرن در دکوراسیون داخلی

سبک مدرن چه سبکی است؟
سبک مدرن چه سبکی است؟

اما از آن زمان تا به حال سبک های مختلفی در دکوراسیون داخلی ابداع شده اند که خیلی از آنها با وجود گذشت زمان هنوز هم محبوب و پراستفاده هستند. خیلی از این سبک ها مشخصات اصلی خودشان را از سبک مدرن وام گرفتند. یعنی سبک هایی خلوت، مفید، ساده، با رنگ هایی خنثی و متریالی جدید هستند. این مسئله باعث می شود که ما در بحث دکوراسیون داخلی تمامی سبک هایی که بعد از مدرن ابداع شدند ( یا در واقع همان سبک های جدید) را سبک هایی مدرن بشناسیم. از انواع سبک های مدرن می توانیم سبک معاصر، صنعتی ، مدرن میانه قرن ، مینیمال ، اسکاندیناوی ، روستیک و … را نام ببریم.

پیشنهاد مطالعه : آشنایی با انواع سبک های دکوراسیون داخلی

آشنایی با سبک های دکوراسیون داخلی
آشنایی با سبک های دکوراسیون داخلی مدرن

مشخصات مشترک سبک های مدرن

به طور کلی باید بگوییم که همه سبک های مدرن به کارایی و راحتی فضا توجه می کنند. یعنی در چیدمان مدرن سعی می شود که تمامی وسایل و فضاها راحتی شما را تامین کنند. در عین حال همه وسایل باید مفید باشند و کاربردی در خانه داشته باشند. در کنار این دو ویژگی ، سبک های مدرن ساده و خلوت هستند. از زرق و برق و تجملات سبک های کلاسیک و سنتی خبری نیست و تزئینات آنها کم و مینیمال است. رنگ های خنثی هم نقش مهمی در سبک های مدرن بازی می کنندو عموما رنگ های اصلی و پراستفاده فضا در سبک های مدرن، روشن و خنثی هستند. از رنگ های دیگر مثل رنگ های زنده یا تیره هم گاهی به عنوان رنگ دوم و سوم و برای تنوع بخشیدن به فضا استفاده می شود.

خانه مدرن ساده، خلوت و راحت است
خانه مدرن ساده، خلوت و راحت است

با در نظر گرفتن تمام این ویژگی ها می توانیم بگوییم که اگر خانه شما کوچک یا متوسط است حتما از یکی از سبک های مدرن برای دکوراسیون آن استفاده کنید. این سبک ها با رنگ های روشن و ساختار خلوتشان کمک می کنند محیط شما بزرگ، روشن و آرامش بخش دیده شود.

سادگی، خلوتی و رنگ های خنثی ویژگی سبک های مدرن
سادگی، خلوتی و رنگ های خنثی ویژگی سبک های مدرن

برای سبک مدرن چه مبلی بخرم؟

مبل های مدرن لازم است که چنین مشخصاتی داشته باشند :

طراحی

مبل های مدرن طراحی ساده و مینیمالی دارند. در مبلمان سبک مدرن خبری از تزئینات و زرق و برق اضافی نیست. خطوط صاف و ساده با گوشه های نرم و بدنه تمام پارچه با پایه های ساده چوبی یا فلزی مشخصات مشترک مبل های مدرن هستند. پس انتخاب مبل های استیل کلاسیک و نئوکلاسیک یا مبل های پر تزئین برای سبک مدرن یک اشتباه بزرگ به حساب می آید.

ایده طراحی مبلمان مناسب سبک مدرن
ایده طراحی مبلمان مناسب سبک مدرن

رنگ

رنگ های خنثی مثل سفید، مشکی، طوسی و بژ از رنگ های محبوب مبلمان مدرن هستند. این رنگ ها فضایی آرامش بخش و خلوت ایجاد می کنند. البته می توانید از رنگ های روشن تر یا تیره تر هم استفاده کنید، اما باید توجه کنید که رنگ مبلمان با سایر عناصر دکوراسیون داخلی هماهنگ باشد. رنگ های کرم و طوسی روشن پرطرفدارترین رنگ ها در مبلمان سبک مدرن به حساب می آیند.

پیشنهاد مطالعه : مبل طوسی را با چی ست کنیم؟

طوسی و کرم رنگ های محبوب سبک های مدرن
طوسی و کرم رنگ های محبوب سبک های مدرن

پارچه مبل مدرن

پارچه های مبل های مدرن هم عموما ساده و بدون زرق و برق هستند و پارچه های براق مثل مخمل، ابریشم، ساتن و … با سبک مدرن همخوانی ندارند. در عوض بافت هایی مثل مازراتی، کتان، نانو، پشمی، جیر، چرم و … برای مبلمان مدرن مناسب هستند. دقت کنید که در سبک مدرن عموما پارچه های مبل ها طرح و نقش ندارند و ساده هستند. می توانید برای جلوگیری از یکنواختی از پارچه های بافت دار استفاده کنید. اما به هر حال بهتر است پارچه اصلی ساده باشد و طرح و نقش را نهایتا در کوسن ها یا تزئینات به کار بگیرید.

چرم ، کتان و مازراتی پارچه های مناسب مبل های راحتی
چرم ، کتان و مازراتی پارچه های مناسب مبل های راحتی

پایه مبل مدرن

در مبلمان مدرن پایه ها و اسکلت کلی مبلمان معمولا طراحی ساده و بدون پیچ و خمی دارد. پایه های ساده چوب یا ام دی اف یکی از پرکاربردترین پایه ها در مبلمان مدرن است. علاوه بر این پایه های فلزی براق هم در بعضی سبک های مدرن کاربرد دارند. به هر حال طراحی و ساختار پایه و اسکلت مبلمان در سبک های مدرن باید ساده و دور از تزئینات اضافه باشد.  

مبل پایه دار چوبی مناسب سبک مدرن
مبل پایه دار چوبی مناسب سبک مدرن

راحتی

مهم ترین فاکتور در تمامی مبلمان و وسایل سبک های مدرن، راحتی آنهاست. مبل های مدرن راحت و مناسب استفاده روزمره هستند. پس مبلمان سلطنتی، استیل، نئوکلاسیک و رسمی از فهرست مبل های مدرن خط می خورند. برای انتخاب یک مبل مدرن مناسب، به راحتی آن و مناسب بودن آن برای گردن، کمر و زانو دقت کنید. مبل مدرن مناسب مبلی است که شما بتوانید ساعت ها روی آن بنشینید و به گپ و گفت، مطالعه یا تماشای تلویزیون بپردازید.

در سبک مدرن از انواع مبل های راحتی استفاده می شود
در سبک مدرن از انواع مبل های راحتی استفاده می شود

انواع مبل های مناسب خانه مدرن

مبلمان مدرن در انواع مختلف و با طرح های متنوعی تولید می شوند. از جمله انواع مبل هایی که می توانید برای خانه مدرنتان تهیه کنید موارد زیر هستند :

  • مبل راحتی: مبل راحتی یکی از پرکاربردترین انواع مبلمان مدرن است. این مبل ها برای نشستن و استراحت مناسب هستند. مبل راحتی می تواند یک نفره یا دو نفره باشد.

صندلی راحتی یک نفره
صندلی راحتی یک نفره
  • کاناپه: کاناپه ها نیز از انواع مبلمان مدرن هستند که برای نشستن چند نفر مناسب هستند. کاناپه های مدرن معمولا بزرگتر و عمیق تر از مبل های رسمی هستند و برای استراحت، دراز کشیدن و زندگی روزمره مناسب هستند.

کاناپه ساده مدرن
کاناپه ساده مدرن
  • مبل ال: مبل ال یکی از انواع مبلمان مدرن است که برای فضاهای کوچک مناسب است. این مبل ها هم معمولا عمیق و مناسب تماشای تلویزیون هستند.

مبل ال پرطرفدارترین مدل مبل های مدرن
مبل ال پرطرفدارترین مدل مبل های مدرن
  • مبل تختخواب شو: مبل تختخواب شو یکی از انواع مبلمان مدرن است که می توانید از آن به عنوان مبل و تختخواب استفاده کنید. مبل های تختخواب شو ابعاد بزرگی دارند و چون برای خواب طراحی شده اند، بسیار راحت هستند.

مبل راحتی تختخواب شو از انواع مبلمان مدرن
مبل راحتی تختخواب شو از انواع مبلمان مدرن
  • بین بگ : بین بگ ها در واقع برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند. ولی فضای راحتی برای استراحت بین کار و وقفه کوتاه مدت فراهم می کنند. می توانید برای اتاق کار، اتاق خواب، اتاق نوجوان و حتی تماشای تلویزیون از آنها استفاده کنید.

کاربرد بین بگ در خانه
کاربرد بین بگ در خانه

نکات انتخاب مبل های مدرن

برای انتخاب مبل های مدرن بهتر است نکات زیر را در نظر بگیرید :

سبک دکوراسیون داخلی

همانطور که گفتیم سبک های جدید و مدرن تنوع بالایی دارند. پس هر کدام مشخصات منحصر به فردی هم دارند که با بقیه متفاوت است. قبل از خرید مبل، سبک دقیق خانه خودتان را پیدا کنید و طبق آن پیش بروید.

ایده مبلمان مناسب سبک های خلوت
طراحی مبلمان و طراحی داخلی فضا باید همسو باشند

اندازه مبلمان

مبل های مدرن راحت و بزرگ هستند و عموما جای زیادی اشغال می کنند. قبل از خرید ابعاد فضا را اندازه بگیرید و مبلی مناسب فضای خودتان تهیه کنید.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای اندازه گیری و خرید مبل

لزوم دقت به تناسب مبلمان و ابعاد فضا
لزوم دقت به تناسب مبلمان و ابعاد فضا

کیفیت

مبل های مدرن به صورت روزمره استفاده می شوند بنابراین سریع دچار فرسایش می شوند. پس حتما هنگام خرید کیفیت متریال به کار رفته در مبل را بسنجید تا طول عمر بالاتری داشته باشد. به خصوص مقاومت تشکچه ها در برابر حرارت، وزن و فرسایش یک فاکتور بسیار مهم است.

بودجه

مبل های مدرن تنوع بسیار بالایی دارند و در قیمت های متفاوتی یافت می شوند. بهتر است قبل از خرید بودجه خودتان را مشخص کنید و بعد با توجه به آن بهترین جنسی که می توانید تهیه کنید را خریداری نمایید.

ایده مبل ارزان و اقتصادی برای خانه مدرن
ایده مبل ارزان و اقتصادی برای خانه مدرن

 با توجه به نکاتی که گفته شد می توانید مبلمان مناسبی برای دکور مدرن منزلتان انتخاب کنید. اگر برای انتخاب و خرید مبل به مشاوره و راهنمایی نیاز داشتید می توانید در بخش مشاوره آنلاین دکوراسیون با ما در ارتباط باشید. همینطور می توانید ابهامات و سوالاتتان را در بخش نظرات هم با ما مطرح کنید.

مطالب مرتبط :

راهنمای اندازه گیری و بهترین ابعاد مبل

مبل چه رنگی بخریم ؟ راهنمای انتخاب رنگ

راهنمای خرید میز جلومبلی – چه میزی بخریم؟

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
نظر شما درباره این مطلب چیه؟x