کاربرد آینه گرد در دکوراسیون – چطور از آینه دایره در خانه استفاده کنیم؟

ایده و کاربرد آینه گرد در خانه
ایده و کاربرد آینه گرد در خانه

فهرست مطالب

آینه ها از جمله المان های پرکاربرد در دکوراسیون داخلی هستند که علاوه بر کاربردهای متعدد، می توانند زیبایی و ظرافت خاصی به فضا ببخشند. در میان انواع مختلف آینه، آینه های گرد به دلیل شکل منحصر به فرد و مزایای متعددی که دارند، در سال های اخیر توجه زیادی را به خود جلب کرده اند. در این مطلب قصد داریم به بررسی کاربرد آینه گرد در دکوراسیون و ایده های استفاده از آن در خانه بپردازیم. پس اگر قصد خرید آینه دارید، یا به دنبال فضای مناسب برای نصب آینه گرد در خانه می گردید با ما همراه باشید.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید آینه ، نکات انتخاب آینه مناسب

مشخصات آینه گرد

آینه های گرد، برخلاف آینه های مستطیلی که گوشه های تیز دارند، ظاهری نرم و لطیف دارند و می توانند فضایی دنج و صمیمی در خانه ایجاد کنند.این نوع آینه ها به دلیل انعکاس نور به صورت کامل و یکنواخت، می توانند فضا را روشن تر و دلبازتر نشان دهند. همچنین، آینه های گرد به دلیل نداشتن گوشه، می توانند به بزرگتر نشان دادن فضا، به خصوص در فضاهای کوچک، کمک کنند.

علاوه بر این دایره نماد بی نهایت، آسمان، نرمی و مرکزیت به حساب می آید. به همین دلیل آینه گرد توجه بیشتری نسبت به مدل های دیگر جلب می کند و می تواند به نقطه کانونی و شاخص فضای شما هم تبدیل شود. آینه های گرد به عنوان عنصر دکوری و همینطور آینه آرایشی برای آماده شدن بسیار مناسب هستند و می توانید از آنها در فضاهای مختلف با اهداف مختلف استفاده کنید. برای ایده های بیشتر تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

بخوانید : نقطه کانونی در دکوراسیون چیست؟

مشخصات و کاربردهای آینه گرد در خانه
مشخصات و کاربردهای آینه گرد در خانه

تفاوت آینه گرد با مستطیل از نظر کاربرد

آینه های گرد و مستطیل هر کدام کاربردها و مزایای خاص خود را دارند. آینه های گرد به دلیل شکل ظریف و لطیفشان، برای فضاهای کوچک و صمیمی مناسب تر هستند. همچنین، این نوع آینه ها می توانند به بزرگتر نشان دادن فضا کمک کنند. آینه های مستطیلی به دلیل شکل کشیده ای که دارند، می توانند برای فضاهای باریک و بلند مناسب تر باشند. همچنین، این نوع آینه ها می توانند به بلندتر نشان دادن سقف کمک کنند. در واقع آینه های مستطیلی شکلی ساختاریافته و جدی تر دارند و برای اصلاح ایرادات فضا یا جنبه های کاربردی استفاده می شوند. اما آینه های گرد فرمی نرم و دوستانه دارند و نوعی مرکزیت و توجه در اطراف خودشان ایجاد می کنند.

مشخصات آینه گرد
مشخصات آینه گرد
آینه مستطیل فرمی جدی تر و رسمی تر دارد

آینه گرد را کجا نصب کنیم؟

فضای ورودی

نصب یک آینه گرد در ورودی منزل می تواند به بزرگتر نشان دادن فضای ورودی و همچنین آراستگی آن کمک کند. می توانید آینه گرد را با نورپردازی مناسب و همینطور کمد و باکس جاکفشی ترکیب کنید و یک ورودی شکیل برای خانه بسازید.

بخوانید : اصول دکوراسیون فضای ورودی

ایده آینه و شلف برای فضای ورودی
ایده آینه و شلف برای فضای ورودی
آینه گرد در دکوراسیون فضای ورودی خانه
آینه گرد در دکوراسیون فضای ورودی خانه

بالای کاناپه

نصب یک آینه گرد بالای کاناپه می تواند به بزرگتر و روشن تر نشان دادن فضای پذیرایی کمک کند. علاوه بر این می تواند یک نقطه کانونی جذاب و پویا برای فضای رسمی خانه شما بسازد.

بخوانید : بالای کاناپه چی نصب کنیم؟

ایده آینه گرد برای بالای کاناپه
ایده آینه گرد برای بالای کاناپه
ایده آینه دکوراتیو برای بالای مبل
استفاده از آینه دکوراتیو برای بالای مبل

بالای شومینه

قرار دادن آینه گرد بالای شومینه می تواند به زیبایی و جذابیت آن افزوده و فضا را دلبازتر نشان دهد. دقت کنید که از آینه متناسب برای این منظور استفاده کنید. قطر دایره آینه شما باید حداکثر دو سوم دیواری باشد که روی آن نصب می شود.

بخوانید : بالای شومینه را چطور دکور کنیم؟

کاربردهای آینه گرد در دکوراسیون خانه
کاربردهای آینه گرد در دکوراسیون خانه
ایده آینه گرد بالای شومینه
آینه گرد بالای شومینه

بالای کنسول

اغلب آینه و کنسول هایی که در بازار موجود هستند، آینه ای مستطیلی یا کشیده دارند. شما می توانید برای ایجاد تنوع و افزودن حرکت و نرمی به فضا، از آینه گرد بالای کنسول استفاده کنید. این کار کمک می کند که آینه شما بیشتر جلب توجه کرده و کنسول در معرض دید قرار بگیرد. حتما به تناسب بین ابعاد آینه و کنسول دقت کنید. همینطور می توانید از آینه گرد و شلف دیواری هم به جای کنسول برای فضاهای کوچک استفاده کنید.

بخوانید : جای آینه و کنسول در خانه کجاست ؟

ایده آینه گرد بالای کنسول
ایده آینه گرد بالای کنسول
ترکیب کنسول چوبی و آینه گرد
ترکیب کنسول چوبی و آینه گرد

نصب در راهرو

آینه های گرد می توانند راهروهای باریک و تاریک را روشن تر و دلبازتر نشان دهند. می توانید از یک آینه تک در قسمت انتهای راهرو استفاده کنید و یا از چند آینه گرد در طول راهرو کمک بگیرید. آینه های گرد از جدیت و خشکی فضای راهرو می کاهند و حرکت و لطافت به آن می بخشند.

بخوانید : چطور راهروها را دکور کنیم؟

کاربرد آینه در دکوراسیون راهروی باریک
کاربرد آینه در دکوراسیون راهروی باریک
کاربردهای آینه در طراحی داخلی
آینه ها می توانند به عریض تر شدن راهروها کمک کنند

بالای میز آرایشی

آینه گرد یکی از بهترین مدل های آینه برای استفاده در اتاق خواب است. طرح دایره به فضای اتاق خواب شما لطافت و ظرافت می بخشد. می توانید از انواع آینه های گرد ساده، بک لایت، نور مخفی و قاب دار برای بالای میز آرایشی استفاده کنید و جلوه ای شکیل و زیبا به اتاق خوابتان ببخشید.

بخوانید : میز آرایشی را کجا بگذاریم؟

ایده آینه گرد بالای دروار و میز آرایشی
ایده آینه گرد بالای دروار و میز آرایشی
میز آرایشی مینیمال با آینه دایره
میز آرایشی مینیمال با آینه دایره

حمام و سرویس بهداشتی

آینه گرد در حمام و سرویس بهداشتی اغلب اوقات به نقطه کانونی فضا تبدیل می شود و تمام توجه و نگاه را به سمت خودش جلب می کند. این آینه ها کمک می کنند فضای شما شاداب، شیک و مدرن به نظر برسد. می توانید از انواع آینه های نورپردازی شده هم برای جلوه بهتر کاشی ها و دیوارهای فضا استفاده کنید.

بخوانید : نکات خرید آینه حمام و سرویس بهداشتی

آینه گرد با قاب مشکی برای حمام
ایده آینه گرد با قاب مشکی برای حمام
ایده آینه گرد مدرن بالای روشویی
آینه گرد مدرن بالای روشویی

ایده های استفاده از آینه گرد در دکوراسیون

  • استفاده از چند آینه گرد با اندازه های مختلف: می توانید از چند آینه گرد با اندازه های مختلف در کنار یکدیگر استفاده کنید تا یک دیوار شاخص و زیبا در خانه ایجاد کنید. این روش را می توانید برای بالای کاناپه، بالای کنسول، دیوار راهرو، بالای میز ناهارخوری و بالای شومینه به کار ببرید.

ترکیب آینه های گرد با سایز مختلف
تزئین دیوار با آینه های گرد وینتیج
تزئین دیوار با آینه های گرد وینتیج
  • استفاده از آینه گرد با قاب: می توانید از آینه های گرد با قاب های تزئینی و زیبا در دکوراسیون خانه خود استفاده کنید. آینه های گرد با قاب های ساده جلوه ای مدرن و امروزی به خانه شما می بخشند. همینطور قاب های طرحدار مثل کریستالی، خورشیدی و … هم برای سبک های کلاسیک مثل گلم، آرت دکو و نئوکلاسیک مناسب هستند.

آینه قاب دار ساده مناسب سبک های مدرن
آینه قاب دار ساده مناسب سبک های مدرن
آینه های گرد قابدار برای سبک های کلاسیک مناسب هستند
آینه های گرد قابدار برای سبک های کلاسیک مناسب هستند
  • استفاده از آینه گرد با نورپردازی: می توانید با استفاده از نورپردازی مناسب، زیبایی آینه های گرد را دو چندان کنید. علاوه بر این در فضاهایی که آینه علاوه بر جنبه تزئینی برای آرایش و آماده شدن استفاده می شود، نورپردازی می تواند به راحتی شما کمک کند. فضاهایی مثل : اتاق خواب و میز آرایشی، ورودی، حمام و سرویس بهداشتی.

ایده آینه بک لیت برای حمام و سرویس بهداشتی

نکات استفاده از آینه گرد

با استفاده از نکات بالا شما می توانید فضای مناسب برای نصب آینه گرد را در خانه خود پیدا کنید. آینه گرد می تواند یک المان دکوراتیو مدرن و زیبا برای خانه شما باشد به شرطی که نکات زیر را هم هنگام خرید و نصب آن رعایت کنید :

  • هنگام انتخاب آینه گرد، به تناسب آن با فضای مورد نظرتان توجه کنید. آینه نهایتا باید تا دو سوم دیوار زیرین خودش را بپوشاند. همینطور آینه کوچک روی دیوار بزرگ، محقر و نامتناسب به چشم می آید و نباید استفاده شود.
  • آینه را در ارتفاع مناسب نصب کنید. مثلا آینه دیواری باید در ارتفاع دید قرار بگیرد و بهتر است مرکز آن روی ارتفاع ۱۴۰ – ۱۶۰ تنظیم شود.
  • آینه گرد را در جایی نصب کنید که نور را به خوبی منعکس کند و یا از نورپردازی برای جلوه بهتر آن استفاده کنید.
  • به تصویری که آینه منعکس می کند دقت کنید. سعی کنید آینه را در فضایی نصب کنید که تصویری دلپذیر و زیبا از روربرو منعکس کند. آینه نباید بهم ریختگی یا فضاهای خصوصی خانه را بازتاب بدهد.
  • هنگام انتخاب آینه گرد برای خانه به سبک دکوراسیون داخلی خانه توجه کنید. آینه های ساده و دارای نورپردازی برای سبک های مدرن و امروزی مناسب هستند. در مقابل آینه های کارشده و طرح دار برای سبک های کلاسیک و شلوغ تر کاربردی هستند.

با رعایت این نکات می توانید جلوه ای شکیل و مناسب با کمک آینه گرد به منزلتان ببخشید. همینطور می توانید ابهامات و سوالات خود در این مورد را با ما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید و یا از طیق فرم مشاوه آنلاین دکوراسیون با همکاران ما در تماس باشید. همینطور می توانید از بخش مطالب مرتبط برای انتخاب آینه ای بهتر و متناسب تر بازدید بفرمایید.

مطالب مرتبط :

راهنمای خرید آینه – چطور از آینه در دکوراسیون استفاده کنیم ؟
جای مناسب آینه و کنسول در خانه کجاست؟
نکات انتخاب آینه حمام و سرویس بهداشتی
بالای کاناپه چه نصب کنیم؟
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
نظر شما درباره این مطلب چیه؟x