راهنمای انتخاب آینه مناسب حمام و سرویس بهداشتی – بهترین آینه کدام است؟

آینه مناسب حمام و سرویس بهداشتی
آینه مناسب حمام و سرویس بهداشتی

فهرست مطالب

آینه ها از دیرباز عنصری کلیدی در دکوراسیون منزل بوده اند و نقشی فراتر از کاربرد صرفشان ایفا می کنند. در حمام و سرویس بهداشتی، آینه ها علاوه بر کاربردی که در آراستگی و بهداشت فردی دارند، می توانند به عنوان ابزاری برای بزرگ تر نشان دادن فضا، انعکاس نور و ایجاد حس روشنایی و زیبایی نیز عمل کنند. انتخاب آینه مناسب برای حمام و دستشویی می تواند چالش برانگیز باشد، چرا که باید به تناسب فضا، نوع چیدمان، نورپردازی و سلیقه شخصی تان توجه داشته باشید. در این مطلب انواع مدل های آینه حمام و سرویس بهداشتی و نکات لازم برای خرید آینه مناسب را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید آینه برای خانه – کاربرد آینه در دکوراسیون

راهنمای خرید آینه مناسب حمام و دستشویی
راهنمای خرید آینه مناسب حمام و دستشویی

تاثیر آینه در حمام و سرویس بهداشتی

از تاثیرات مثبتی که آینه مناسب روی طراحی داخلی حمام و سرویس بهداشتی می گذارد، موارد زیر را می توانیم نام ببریم :

  • بزرگ تر نشان دادن فضا: آینه ها با انعکاس نور و تصاویر، می توانند فضا را بزرگ تر و دلبازتر نشان دهند. این موضوع برای حمام ها و دستشویی های کوچک که از کمبود فضا رنج می برند، بسیار حائز اهمیت است.
  • افزایش نورپردازی: آینه ها با انعکاس نور، فضا را روشن تر و پرنورتر نشان می دهند. این موضوع در حمام ها و دستشویی هایی که نور طبیعی کافی ندارند، بسیار مفید است.
  • ایجاد حس عمق: آینه ها می توانند حس عمق و پویایی را به فضا القا کنند. این موضوع به خصوص در حمام ها و دستشویی های باریک و طویل، می تواند فضا را جذاب تر نشان دهد.
  • ایجاد نقطه کانونی: آینه ها می توانند به عنوان نقطه کانونی در دکوراسیون حمام و دستشویی عمل کنند و توجه را به خود جلب کنند. آینه نقطه عطف و کلیدی حمام و سرویس بهداشتی را تشکیل می دهد و تعیین می کند که چه بخشی از فضا بیشتر از بقیه دیده شود.
  • افزایش زیبایی: آینه ها با تنوع طرح و رنگی که دارند، می توانند به زیبایی دکوراسیون حمام و دستشویی شما بیفزایند. عموما آینه حمام و دستشویی مهم ترین و جذاب ترین بخش دکوراسیون آن را تشکیل می دهد و به همین دلیل در انتخاب آن لازم است دقت زیادی به کار برود.

بخوانید : چطور حمام مستر را دکور کنیم؟ ایده های دکوراسیون حمام مستر

کاربرد آینه در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی
کاربرد آینه در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

انواع آینه حمام و سرویس بهداشتی

انتخاب مدل آینه به سلیقه شخصی شما، نوع چیدمان و مساحت حمام و سرویس بهداشتی شما بستگی دارد. در اینجا تعدادی از مدل های محبوب آینه را بررسی می کنیم :

آینه های ساده

این نوع آینه ها بدون قاب و زرق و برق هستند و برای حمام ها و سرویس های بهداشتی مدرن و مینیمال مناسب هستند. آینه های ساده کم ریسک ترین و محبوب ترین نوع آینه های حمام و دستشویی هستند و در مدل های مختلف مثل گرد، مستطیل، مربع و بیضی به فروش می رسند. علاوه بر فضاهای مدرن برای فضاهایی که کاشی های شلوغ، طرحدار و رنگ های تند دارند هم می توانید از آینه های ساده استفاده کنید و به کمک آن دکوراسیون فضا را تعدیل کنید.

آینه ساده مستطیلی مناسب حمام و دستشویی
آینه ساده مستطیلی مناسب حمام و دستشویی
ایده آینه بدون فریم بیضی برای بالای روشویی
ایده آینه بدون فریم بیضی برای بالای روشویی
انواع آینه های مناسب حمام
انواع آینه های مناسب حمام

آینه های قاب دار

این نوع آینه ها در قاب های مختلف چوبی، فلزی و یا پلاستیکی عرضه می شوند و می توانند به دکوراسیون حمام و دستشویی شما ظاهری کلاسیک و یا مدرن ببخشند. آینه های قاب دار طبق جنس قابشان ممکن است ظاهری مدرن، روستیک یا کلاسیک داشته باشند. مثلا آینه های قاب دار چوبی ظاهری طبیعی و وینتیج به فضا می بخشند. اما آینه های قاب فلزی به رنگهای مشکی و نقره ای برای فضاهای مدرن و جدیدتر مناسب هستند.

آِینه قاب دار دوتایی گرد برای حمام
آینه قاب دار دوتایی گرد برای حمام
آینه قابدار مستطیلی مدرن برای سرویس بهداشتی
آینه قابدار مستطیلی مدرن برای سرویس بهداشتی
ایده آینه آنتیک قابدار برای حمام
ایده آینه آنتیک قابدار برای حمام

آینه های چراغ دار

این نوع آینه ها دارای چراغ های LED در اطراف خود هستند که برای آرایش و اصلاح صورت بسیار مناسب هستند. آینه های چراغدار پرطرفدارترین و پرفروش ترین آینه های حمام و سرویس بهداشتی در سال های اخیر به شمار می روند. علاوه بر این بعضی از مدل های آینه ها دارای بک لایت یا نور مخفی در پشت آینه هستند که فضای اطراف آینه را روشن می کند. این کار کمک می کند که فرم آینه و بافت کاشی های اطراف به خوبی دیده شود و جلوه ظاهری مدرن و جذابی به محیط می بخشد.

آینه بک لایت یا نور مخفی مدرن برای حمام
آینه بک لایت یا نور مخفی مدرن برای حمام
آینه LED مستطیلی برای روشویی
آینه LED مستطیلی برای روشویی
ایده آینه های ساده با نورپردازی برای حمام
ایده آینه های ساده با نورپردازی برای حمام

آینه های کمد دار

این آینه ها برای حمام ها و سرویس های بهداشتی کوچک بسیار مناسب هستند. چرا که در واقع بدون اشغال فضای اضافی، دو عملکرد را همزمان با هم انجام می دهند. آینه های کمد دار بیشتر برای حمام اصلی و مستر خانه و همینطور سرویس های بهداشتی مربوط به اعضای خانواده مورد استفاده قرار می گیرد. کمد این آینه ها کمک می کند که اعضای خانواده وسایل آرایشی و بهداشتی مورد نیازشان را به راحتی در دسترس داشته باشند.

پیشنهاد مطالعه : ایده های دکوراسیون حمام مستر در خانه

آینه کمددار ام دی اف
آینه کمددار ام دی اف
کاربرد آینه های کمددار در خانه

آینه های گرد

 آینه های گرد ظاهری ظریف و مدرن دارند و برای حمام ها و دستشویی های کوچک مناسب هستند. این نوع آینه ها می توانند به فضا حس آرامش و صلح ببخشند. به طور کلی آینه های گرد توجه زیادی به خودشان جلب می کنند و حس ظرافت و ملایمت را به حمام و سرویس بهداشتی شما می بخشند.

انواع آینه های گرد مناسب حمام های کوچک و متوسط
انواع آینه های گرد مناسب حمام های کوچک و متوسط
آینه ساده بدون قاب مناسب حمام و دستشویی مدرن
ایده آینه بدون قاب گرد بک لایت

آینه های مستطیل

 آینه های مستطیل ظاهری کلاسیک و رسمی دارند و برای حمام ها و دستشویی های بزرگ مناسب هستند. این نوع آینه ها می توانند به فضا حس عمق و نظم و تمیزی ببخشند. آینه های مستطیلی انواع مختلفی دارند مثل آینه های ساده، هلالی، گرد گوشه، قابدار و بدون قاب و … . به طور کلی اگر بین مدل های مختلف آینه مردد هستید، آینه های مستطیلی گزینه مناسبی برای حمام و سرویس بهداشتی شما به حساب می آیند.  

آینه مستطیل مناسب همه سرویس های بهداشتی
آینه مستطیل مناسب همه سرویس های بهداشتی
آینه مناسب حمام مدرن
ایده آینه مناسب حمام مدرن

آینه های مربع

 آینه های مربع ظاهری مدرن و مینیمال دارند و برای حمام ها و دستشویی های با سبک مدرن مناسب هستند. این نوع آینه ها می توانند به فضا حس نظم و انضباط ببخشند. برای سرویس های بهداشتی کوچک تا متوسط گزینه های مناسبی به شمار می آیند.

کاربرد آینه مربع در دکوراسیون حمام و دستشویی
کاربرد آینه مربع در دکوراسیون حمام و دستشویی

آینه های قدی

این نوع آینه ها تمام قد هستند و می توانند برای بزرگ تر نشان دادن فضا و بررسی کامل ظاهر خود از آنها استفاده کنید. آینه های قدی کمک می کنند که فضای شما بلندتر دیده شود و برای حمام و سرویس های بهداشتی با سقف کوتاه مناسب هستند. این مدل آینه ها برای حمام ها متوسط تا بزرگ مناسب هستند و در فضاهای کوچک باعث دلگیر شدن فضا می شوند.

ایده آینه قدی برای حمام
آینه قدی برای حمام
ایده آینه قدی برای پشت روشویی
ایده آینه قدی برای پشت روشویی

آینه های سرتاسری

این آینه ها به درازای فضا کشیده می شوند و تمام دیوار بالای روشویی را می پوشانند. این مدل آینه ها برای فضاهایی که سکوی روشویی سرتاسری دارند مناسب هستند و کمک می کنند فضا کشیده یا عریض تر دیده بشود. آینه های سرتاسری برای سرویس های بهداشتی کوچک و متوسط و سبک های مدرن و معاصر مناسب هستند.

آینه سرتاسری بالای روشویی
ایده آینه سرتاسری بالای روشویی

آینه های خاص و هنری

در نهایت باید بگوییم که هیچ قانونی وجود ندارد که شما را ملزم به انتخاب نوع خاصی از آینه برای حمام و سرویس بهداشتی کند. شما می توانید برای این کار از خلاقیت و سلیقه خودتان هم استفاده کنید و از انواع فرم های متفاوت مثل طرح های بیضی، چند تکه، نامنظم، انتزاعی و … هم استفاده کنید. علاوه بر این در قاب آینه هم می توانید از انواع طرج های پتینه، کاشیکاری، نقاشی، فلزات، طرح های آنتیک و قدیمی، چوبی، فلزی، و یا هر طرح هنری و خاص دیگری استفاده کنید.

ایده آینه خاص بالای روشویی
ایده آینه خاص بالای روشویی
آینه انتزاعی برای روشویی
آینه انتزاعی برای روشویی
ایده آینه دوتایی ساده و روستیک
ایده آینه دوتایی ساده و روستیک
آینه به سبک وینتیج برای حمام
آینه به سبک وینتیج برای حمام

چه سایز آینه ای مناسب است؟

انتخاب سایز آینه به مساحت حمام و دستشویی شما بستگی دارد. ابعاد مناسب آینه حمام و سرویس بهداشتی به ابعاد روشویی و کمد زیر آن بستگی دارد. به طور کلی آینه ای که ۲۵% تا ۵۰% کوچک تر از روشویی یا کمد زیر آن باشد، گزینه مناسبی به حساب می آید. همینطور لازم است که آینه ها از سقف و روی روشویی هم حدود ۱۵-۲۰ سانتی متر فاصله داشته باشند. طبیعی است که این محاسبات درباره آینه های قدی یا سرتاسری صدق نمی کند.

پیشنهاد مطالعه : معرفی گل و گیاهان مناسب حمام و سرویس بهداشتی

ابعاد مناسب آینه روشویی
ابعاد مناسب آینه روشویی

نکات انتخاب آینه مناسب حمام و سرویس بهداشتی

  • به سبک دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی توجه کنید. آینه های آنتیک و طرح دار برای سبک های کلاسیک و اینه های ساده برای سبک های مدرن مناسب هستند.
  • شما می توانید قاب آینه را بر اساس شیرآلات، مبلمان و یا اکسسوری های حمام و دستشویی انتخاب کنید. به طور مثال برای فضایی با شیرآلات طلایی می توانید از آینه ای با قاب طلایی استفاده کنید. و یا از رنگ شلف ها، کاشی ها، دستگیره ها و … الهام بگیرید.

قاب آینه حمام هم رنگ با شیرآلات و اکسسوری ها
قاب آینه حمام هم رنگ با شیرآلات و اکسسوری ها
  • نورپردازی را فراموش نکنید. آینه دستشویی باید به نوعی نورپردازی شود که نور ملایمی روی صورت شما بتابد بدون اینکه سایه ایجاد کند. می توانید از انواع آینه های نور مخفی و LED برای این موضوع کمک بگیرید.
  • به طرح و نقش کاشی ها دقت کنید. اگر قصد دارید طرح کاشی ها به چشم بیاید، از آینه ای کوچکتر و ساده تر استفاده کنید. اگر قصد پوشاندن کاشی ها را دارید، از آینه ای بزرگ و حتی سرتاسری استفاده کنید.
  • سعی کنید با کمک آینه تعادل را در محیط برقرار کنید. برای سرویس های بهداشتی شلوغ و طرحدار از آینه های ساده استفاده کنید. می توانید برای سرویس های ساده از آینه های خاص و طرحدار استفاده کنید و یک نقطه کانونی مناسب در فضا ایجاد کنید.

نکات انتخاب آینه مناسب حمام و سرویس بهداشتی
نکات انتخاب آینه مناسب حمام و سرویس بهداشتی

نکات پایانی

در این مطلب انواع مدل ها و نکات لازم برای خرید آینه مناسب سرویس بهداشتی و حمام را بررسی کردیم. با رعایت این نکات و همینطور کمی خلاقیت و سلیقه شما می توانید ظاهری جدید و زیبا به فضاهای بهداشتی خانه تان ببخشید. علاوه بر این می توانید برای خرید آینه مناسب از راهنمایی همکاران ما در بخش مشاوره نیز مشورت بگیرید. و یا سوالات و ابهامات خود را با ما در بخش نظرات مطرح بفرمایید.

مشاوره آنلاین دکوراسیون با نیلی

راهنمای خرید آینه
راهنمای خرید آینه

مطالب مرتبط :

راهنمای خرید آینه برای خانه – چطور آینه انتخاب کنیم؟

ایده های دکوراسیون حمام مستر

جای مناسب آینه و کنسول در خانه کجاست ؟

گیاهان مناسب حمام و سرویس بهداشتی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
نظر شما درباره این مطلب چیه؟x